Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija prižiūrima 24 val. per parą

IMG_0784 (2)

Statybos techninę priežiūrą Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos metu atliekantys AB „Problematika“ specialistai, prabėgus dviem savaitėms nuo darbų pradžios veiklos stygiumi nesiskundžia, tačiau pripažįsta, kad rekonstrukciją atliekančioms kompanijoms didelių priekaištų neturi, o iškylantys nesklandumai tuoj pat tvarkomi.

IMG_0684

Į vieną svarbiausių šiuo metu kelių statybos objektų beveik kasdien užsuka ir „Problematikos“ direktorius Rimantas Jaraminas, kurį šiandien atlydėjo abu pavaduotojai – Mindaugas Petrauskas ir Darjušas Mučinis.

IMG_0688 (2)

„Daug diskusijų pastarąjį pusmetį kūręs klausimas, ar laiku bus spėta atlikti pagrindinius kilimo ir tūpimo tako atnaujinimo darbus per tokį trumpą laiką bei nevėluojant grąžinti Vilniaus oro uostą keleiviams, šiandien jau beveik nebekelia nerimo“, – apžiūrėjęs darbų eigą, pasidžiaugė „Problematikos“ vadovas, pripažinęs, kad ne kasmet ir netgi ne kas dešimtmetį Lietuvoje būna tokių sudėtingų ir jautrių kelių statybos objektų, todėl gana solidus visų rangovų darbas leidžia manyti, kad mūsų šalyje neįveikiamų projektų nebėra.

IMG_0751 (2)

Nuo pradžios iki pabaigos arba daugiau nei 2,5 km darbų aikštelę apžiūrėjęs Rimantas Jaraminas kiek nuogąstavo dėl aplinkui jau asfaltuojamą kilimo ir tūpimo taką telkšančias nemenkas, net į tvenkinius panašias balas ir ryškiai nuo lietaus pažliugusį gruntą, kurį dar reikės formuoti, tad technikos darbas gali būti stipriai apsunkintas, ir tai gali atsiliepti darbų kalendoriui. Visgi R. Jaraminas vylėsi, kad sinoptikų skelbiamos paguodžiančios prognozės greičiau garins drėgmę ir projektui „pagalių į ratus“ neįkiš.

IMG_0756 (2)

„Kol kas galiu tik pagirti rangovus – technikos ir žmonių gausa, bet darbas sklandus, kylantys klausimai sprendžiami konstruktyviai, į pastabas atsižvelgiama, o trūkumai – taisomi, tad kokių nors rimtų dvejonių, kad rekonstrukcija vėluotų ar darbai būtų nekokybiški, neturiu“, – sakė „Problematikos“ direktorius, išklausęs objekte dirbančius techninius prižiūrėtojus ir pats įvertinęs darbų eigą.

IMG_0791 (2)

Naująjį kilimo ir tūpimo taką lėktuvai galės išbandyti jau rugpjūčio 18 d., tačiau tai nereiškia, kad visa rekonstrukcija tądien ir bus baigta – darbai pagal suderintą programą Vilniaus oro uoste dar tęsis net iki gruodžio mėnesio, kol projektas bus visiškai įgyvendintas: įrengtos skrydžių juostos į abi puses nuo kilimo ir tūpimo tako ašies, bus galutinai sutvarkyta statybvietės teritorija (išvežti pertekliniai gruntai, sutvarkyta aplinka ir kt.).