„Problematika“ šiemet uždirbo beveik milijoną eurų daugiau nei planavo

 

Suskaičiavusi šių metų šešių mėnesių rezultatus AB „Problematika“ drąsiai gali sakyti, kad dirbta buvo neveltui – pirmasis pusmetis pažymėtas net 70 proc. arba beveik milijonu eurų didesniu pajamų augimu, nei buvo planuota pernai.

„Nors AB „Problematika“ veikloje pirmas finansinių metų pusmetis pajamų prasme paprastai būna prastesnis ir nuostolingas, šių metų veikla buvo ne tik labai sėkminga, bet net ir užfiksuotas naujas rekordas – per pirmus šešis mėnesius bendrovė dar niekada nebuvo uždirbusi daugiau nei dviejų milijonų eurų, – džiaugsmo neslėpė „Problematikos“ direktorius Rimantas Jaraminas. – Viršyti tiek pagrindinės, tiek finansinės, tiek kitos veiklos planiniai pajamų rodikliai“.

Bendrovės vadovas pripažino, kad pernai rengtame 2017–2020 m. strateginiame veiklos plane, įvertinus visas tendencijas, pagrindinės veiklos pajamų apimtis numatyta mažesnė nei 2016 metais pasiektas lygis, tačiau dėl naujai pasirašytų sutarčių ir prasidėjusio kelių statybų ankstyvesnio sezono leido kone padvigubinti planuotus rezultatus. Net ir palyginti su 2016 m. tuo pačiu laikotarpiu, pagrindinės veiklos pajamos didesnės daugiau nei penktadaliu.

Ir nors didžiausią bendrovės piniginės gausinimo indėlį ataskaitiniu laikotarpiu įdėjo Kokybės kontrolės ir laboratorinių tiriamųjų darbų pajamos, Informacinių transporto sistemų priežiūros specialistus pirmąjį pusmetį galima būtų vadinti čempionais – jie paslaugų suteikė 124 proc. daugiau, nei buvo planuota.

„Kartu su pajamų augimu neabejotinai didėjimo kryptimi judėjo ir išlaidų kreivė, tačiau malonu pripažinti, kad pajamų augimo tempai per šį laikotarpį buvo 3 kartus didesni nei sąnaudų augimas“, – pasidžiaugė „Problematikos“ vadovas, dar pastebėjęs, kad per pirmąjį 2017 m. pusmetį bendrovė jau suskaičiavo ir beveik 200 tūkst. eurų neapmokestinto neaudituoto pelno, vietoj strateginiame plane prognozuotų kone 400 tūkst. eurų nuostolių.

Apžvelgdamas prasidėjusį antrąjį 2017 m. pusmetį, R. Jaraminas sakė, kad AB „Problematika“ konkurencingumo ir veiklos efektyvumo stiprinimas išlieka vienas svarbiausių bendrovės siekių, todėl ir toliau bus ieškoma rezervų mažinti įmonės sąnaudas, dalyvaujama viešuosiuose konkursuose, taikomos lanksčios paslaugų kainos, o paslaugos atliekamos kokybiškai, greitai ir racionaliai. „Tikiu, kad „Problematikos“ veikla bus efektyvi ir sėkmingai tęsiama“, – neabejojo bendrovės perspektyva Rimantas Jaraminas.


AB „Problematika“ įkurta kaip Valstybinė kelių įmonė 1991 m. liepos 2 d., perregistruota į VĮ „Problematika“ 1995 m. kovo 14 d. Nuo 2011 metų balandžio 1 d. valstybės įmonė pertvarkyta į AB „Problematika“.

Bendrovės MISIJA užtikrinti bendrovėje atliekamų kelių statybinių medžiagų ir jų mišinių laboratorinių bandymų bei bandymų, atliekamų kelyje, kokybę, nepriekaištingą medžiagų ir gaminių atitikties įvertinimą, transporto informacinių sistemų eismo stebėjimo ir valdymo įrenginių valstybinės reikšmės keliuose priežiūrą, vykdyti automobilių kelių ir jų statinių projektų ekspertizes, kokybiškai atlikti statinio statybos techninę priežiūrą prižiūrimuose objektuose.