„Problematika“ prižiūrės Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją

 

Drąsiai galima teigti, kad šią vasarą vienas svarbiausių, įdomiausių ir daugiausia aistrų keliantis susisiekimo infrastruktūros statybos projektas – Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija. Nuo šiandien kiek daugiau nei mėnesį pagrindiniai šalies oro vartai tampa didele statybų aikštele, kur bus keičiama senoji tako danga, sutvirtinamas jo pagrindas, įrengiamos naujos drenažo ir lietaus surinkimo sistemos, rekonstruojama žiburių valdymo sistema. Sudėtingus, didelės apimties ir, svarbiausia, per labai trumpą laiką atliekamus darbus kruopščiai seks AB „Problematika“, kartu su partneriais – UAB Statybos inžinierių biuru ir Vilniaus Gedimino technikos universitetu – įsipareigojusi vykdyti techninės priežiūros ir FIDIC* inžinieriaus priežiūros paslaugas. Bendrovė taip pat atliks ir būtinus laboratorinius bandymus bei tyrimus. Taip bus atidžiai kontroliuojami įrengiamų ir rekonstruojamų statinių bei jų elementų techniniai, fiziniai ir kiti parametrai ar rodikliai.

„Mūsų veiklos spektras šiame projekte yra ir labai didelis, ir platus: rangovo pateiktos dokumentacijos analizė, darbų kokybę užtikrinančių dokumentų kontrolė, į statybvietę pristatomų medžiagų bei įrenginių kokybės tikrinimas, kelių statybinių medžiagų ir jų gaminių atitikimo reikalaujamiems norminiams dokumentams bei projektiniams sprendiniams tikrinimas bandymų laboratorijoje ir kita, – vardija „Problematikos“ direktorius Rimantas Jaraminas, pripažįstantis, kad šis projektas bus vienas sudėtingiausių jo vadovaujamos įmonės specialistams. – Tokios didžiulės apimties darbų per palyginti labai trumpą laiką „Problematika“ dar nėra vykdžiusi!“

Šio iššūkio rimtumu neabejoja ne tik bendrovės vadovas, šiam darbui jau paskirti techniniai prižiūrėtojai, laboratorijos darbuotojai, bet ir visas likęs kolektyvas, nes nemažai laboratorinių bandymų reikės atlikti ne vėliau kaip per 24 valandas. Ir nors prisiimtos tokios griežtos sutartinės nuostatos įpareigojo gerokai pakeisti laboratorijos darbų organizavimo principus, Rimantas Jaraminas patikino, kad nei jau vykdomi sutartiniai įsipareigojimai kituose valstybinės reikšmės kelių objektuose, nei kitų užsakovų interesai pažeisti nebus.

 


* Tarptautinės inžinierių konsultantų federacija

AB „Problematika“ įkurta kaip Valstybinė kelių įmonė 1991 m. liepos 2 d., perregistruota į VĮ „Problematika“ 1995 m. kovo 14 d. Nuo 2011 metų balandžio 1 d. valstybės įmonė pertvarkyta į AB „Problematika“.
BENDROVĖS MISIJA – užtikrinti bendrovėje atliekamų kelių statybinių medžiagų ir jų mišinių laboratorinių bandymų bei bandymų, atliekamų kelyje, kokybę, nepriekaištingą medžiagų ir gaminių atitikties įvertinimą, transporto informacinių sistemų eismo stebėjimo ir valdymo įrenginių valstybinės reikšmės keliuose priežiūrą, vykdyti automobilių kelių ir jų statinių projektų ekspertizes, kokybiškai atlikti statinio statybos techninę priežiūrą prižiūrimuose objektuose.